Kategorie: Wszystkie | Fun-fiction | O sobie samym | Opowiadania | Poezja
RSS
wtorek, 24 listopada 2009
Coming out czyli o tym blogu

Unprovided with original learning,
uninformed in the habits of thinking,
unskilled in the arts of composition,
I resolve - to write a book.
Edward Gibbon

Przejdź do najnowszych wpisów

Wzorem wszechobecnej w internecie grafomanii postanowiłyśmy założyć towarzyskiego bloga, na którym będziemy publikować swoją mniej lub bardziej radosną twórczość. Zdarza nam się wymyślać literackie wyzwania, mające na celu stworzenie krótkiego opowiadanka na zadany temat, zdarza nam się popełnić żartobliwy wierszyk, albo też pastisz czy parodię znanego utworu - a wszystko to nie bardzo nadaje się do posyłania do poważnych redakcji. Bywa też tak, że któraś z nas popełni przekład jakiegoś wiersza, z którym nie wiadomo, co zrobić i leży sobie w szufladzie.

W pewnym momencie uznałyśmy, że czas coś z tym zrobić, a konkretnie bezwstydnie to ujawnić.

Tytułów bloga jest złożeniem tytułów naszych głównych blogów: Scribere necesse est (drakaina) i Legendum est (ninedin). Właścicielką bloga jest Enheduana - która sama z siebie nie istnieje, jest bytem współdzielonym przez autorki - a miano swoje zawdzięcza pierwszej znanej z imienia poetce (ba, autorce): akadyjskiej księżniczce, i kapłance bogini Inanny/Isztar, żyjącej pod koniec III tysiąclecia BC, znanej dzięki inskrypcjom i zachowanym tekstom hymnów. Dzięki niej zachowała się część najstarszej na świecie literatury sumeryjskiej, ponieważ Enheduana czciła jednocześnie sumeryjskie i akadyjskie bóstwa, widząc w nich jedność.

Zapraszamy do komentowania, obiecujemy przy tym, że wycinane będą jedynie posty naruszające prawo lub dobry smak, zawierające wyłącznie argumenty ad personam i pozbawione merytorycznej krytyki. Poza tym działamy w myśl zasady, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi ;)

Przejdź do najnowszych wpisów